GPS خودرو چیست ؟ و چه امکاناتی دارد؟

GPS برای ماشین
GPS خودرو چیست ؟ و چه امکاناتی دارد؟
4.7 از 6 رای

جی‌پی‌اس یک سیستم موقعیت‌یابی جهانی است. سیستم‌های GPS از ماهواره‌ها و گیرنده‌ها برای تعیین مکان دقیق روی زمین استفاده می‌کنند.

GPS خودرو چه اطلاعاتی به ما می دهد ؟

ردیاب‌ های GPS خودرو می‌توانند اطلاعات مربوط به زمان، سرعت، موقعیت و جهت سفر را ارائه دهند. همچنین داده‌هایی در مورد رفتار رانندگی مانند سرعت، خاموش شدن موتور یک سیستم، فاصله پیموده شده، میزان سوخت مصرفی، از یک GPS خودرو باکیفیت تولید می‌شوند.
شما با خرید ردیاب ماشین می توانید هر لحظه خودروی خود را روی نقشه موبایل ببینید و مسیر ان را بررسی نمایید.

GPS خودرو

 

دلایل استفاده از GPS خودرو

دلایل بی‌شماری وجود دارد که افراد و شرکت‌ها می‌توانند از GPS خودرو برای صرفه‌جویی در وقت، پول و آرامش ذهن استفاده کنند.

ردیاب GPS خودرو قابل‌اعتماد برای کسب‌وکار شما

امروزه GPS بخش مهمی از سفر و حمل‌ونقل در زندگی روزمره ما است و برای کسب‌وکارهای جاده‌ای نیز به کار می‌رود.

هنگامی‌که تجارت شما بستگی به اطمینان به وسایل نقلیه شما دارد، یک‌راه مؤثر برای بهبود خدمات مشتری، بهبود توانایی شما برای نظارت بر وسایل نقلیه شما است. یکی از روش‌های اصلی شرکت‌ها نظارت بر اموال خود و بهبود خدمات حمل‌ونقل از طریق ردیاب GPS خودرو است.

هنگامی‌که شما از GPS خودرو در حمل‌ونقل شرکت خود استفاده می‌کنید کارمندان شما در جاده‌ها پاسخگو خواهند بود به این دلیل است که آن‌ها می‌دانند هر حرکتی که در هنگام رانندگی یک خودرو شرکت انجام دهند، ردیابی می‌شوند زیرا شما از GPS خودرو استفاده می‌کنید. شما می‌توانید ببینید که آن وسیله نقلیه با چه سرعتی می‌رود، کجا و چه زمانی وسیله نقلیه متوقف می‌شود، چه مدت متوقف می‌ماند و غیره، GPS خودرو به شما یک دیدگاه کاملاً جامع می‌دهدکه احساس می کنید درخودرو هستید.

گم‌شدن در جاده

با خرید یک سیستم GPS خودرو، دنیای جدید مسافرت راحت‌تر، ایمنی بیشتر و حفاظت از خودرو را درک کنید.

اگر شما در طول سفر خود را در یک جاده کاملاً ناآشنا دیدید می‌توانید با استفاده از جی‌پی‌اس ردیاب خودرو موقعیت مکانی دقیق خود را مشخص کنید و با کمک جی‌پی‌اس خودرو مسیری را که شمارا به مقصد می‌رساند پیدا کنید شما می‌توانید با استفاده از GPS خودرو قبل از رفتن به جاده‌ها مسیر خود را مشخص کنید تا در حین سفر از مسیر منحرف نشوید.

GPS کامیون

انواع GPS خودرو  و کاربرد های آن:

یک دستگاه ردیابی GPS خودرو به شما این امکان را می دهد که مکان اعضای خانواده تان را در حال سفر بلافاصله پیگیری کنید. این یک ویژگی ایمنی بسیار مفید است، به همین دلیل است که اگر شما یک خانواده دارید، باید اتومبیل خود را با این دستگاه GPS خودرو تجهیز کنید.

ایمنی و حفاظت

ایمنی و حفاظت یکی از بزرگ‌ترین مزایای GPS خودرو است. با نصب GPS خودرو از اتومبیل خود حفاظت کنید. زمانی که هرگونه حرکت غیرمجاز از ماشین سر بزند دستگاه‌های جی‌پی‌اس در اتومبیل می‌توانند به پلیس و همچنین صاحبان خودرو هشدار دهند و این هشدار به‌صورت یک پیام به صاحب خودرو ارسال می‌شود. در بدترین حالت اگر ماشین شما دزدیده شد، سیستم ردیابی GPS خودرو یا حتی ردیاب شخصی پرسنلی می‌تواند به پلیس کمک کند تا موقعیت دقیق خودرو شمارا در کمترین زمان ممکن پیدا کنند و آن را به شما برگردانند. اگر نگران به سرقت رفتن خودرو خود هستید با مجهز کردن اتومبیل خود به GPS خودرو آسوده خاطر باشید.

تعمیر و نگهداری خودرو

بسیاری از اتومبیل ها نیاز به تعمیر و نگهداری دقیق دارند. یک سیستم ردیابی GPS خودرو می تواند برای برنامه ریزی تعمیر و نگهداری منظم خودرو استفاده شود، با خرید جی پی اس خودرو در به حداقل رساندن خرابی های ماشین و افزایش طول عمر آن در هزینه های خود صرفه جویی کنید. همچنین برای نصب سریع تر می توانید از  ردیاب آهنربایی خودرو استفاده کنید.

استفاده اقتصادی از سوخت:
سیستم‌های ردیابی GPS خودرو می‌توانند کوتاه‌ترین مسیر به مقصد را محاسبه کنند درنتیجه به شما کمک خواهد کرد در هزینه‌های سوخت صرفه‌جویی کنید. برنامه‌های ردیابی پیشرفته در تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های GPS خودرو می‌توانند هزینه‌های سوخت و متوسط سوخت را که درنهایت به‌صرفه جویی اقتصادی منجر می‌شوند را برآورد کنند. اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سوخت اتومبیل خود هستید دستگاه جی‌پی‌اس خودرو را روی اتومبیل خود نصب کنید.

 

عادت‌های رانندگی بهتر:

 ردیاب GPS خودرو می‌تواند عادت‌های رانندگی نظیر ترمز کردن بیش‌ازحد، رانندگی با سرعت زیاد و غیره را ثبت کند. همه این عادت‌ها می‌تواند آسیب جدی به ماشین بزند که منجر به هزینه‌های زیاد تعمیرات می‌شود. با استفاده از تکنولوژی GPS خودرو، صاحبان خودرو و شرکت‌های حمل‌ونقل می‌توانند باهم کار کنند تا عادت‌های رانندگی را بهبود دهند که باعث افزایش عمر ماشین می‌شود.

برنامه ریزی مسیر

 اگر قصد دارید در طول سفر خود در چند مکان توقف کنید GPS خودرو به شما اجازه می دهد چندین نقطه توقف در طول مسیر خود تنظیم کنید.

هشدار دهنده در رانندگی بی پروا

هشدارها را می توان به نحوی تنظیم کرد که در صورت رانندگی بی پروا فورا مطلع خواهید شد. این رفتار ها شامل ترمز شدید، چرخش، سرعت زیاد و سایر رفتارهای رانندگی خطرناک است. این باعث می شود تا رانندگان جوان تحت بررسی قرار بگیرند و همچنین آنها را تحت فشار قرار می دهد که در حین رانندگی مسئولیت پذیر باشند. اگر نگران راننده جوان خود هستید اتومبیل خودرا مجهز به GPS خودرو کنید.

هشدارهای ترافیکی:

 ردیاب‌های GPS خودرو می‌توانند هشدارهای ترافیکی را در لحظه به رانندگان نوجوان ارائه دهند تا از رانندگی در مناطق پرخطر پرهیز کنند و همچنین در مدیریت زمان به صاحبان خودرو کمک می‌کند، اگر ترافیک شمارا کلافه کرده است و زمان برای شما ارزش دارد می‌توانید از GPS خودرو کمک بگیرید.

GPS خودرو

بهترین GPS خودرو چیست؟

1- سریع و دقیق باشد

یک سیستم GPS خودرو باید بتواند در جایی که شما میخواهید مسیر درست را به شما نشان دهد.

2 – استفاده آسان از نقشه ها ومنوها

 سیستم های پیچیده جی پی اس نه تنها ناامید کننده هستند، بلکه می توانند در حین رانندگی برای شما نیز کاملا خطرناک باشند. پس در هنگام خرید GPS خودرو دقت داشته باشید GPS را برای خودرو خود انتخاب کنید که استفاده از آن برای شما آسان باشد تا بتواند در هنگام رانندگی به شما کمک کند نه اینکه باعث ایجاد حادثه شود.

3- دستورالعمل‌های گفتاری

سیستم‌های GPS خودرو باید حداقل نام خیابان‌ها را اعلام کنند این ویژگی به شما کمک می‌کند تمرکز بیشتری بر روی رانندگی خود داشته باشید. سیستم‌های GPS خودرو یک رانندگی ایمن‌تری را برای شما به ارمغان می‌آورند.

4- صفحه‌نمایش نقشه‌ها و دستورالعمل مسیر را نمایش می‌دهد، یک صفحه‌نمایش لمسی می‌تواند کمک کند با زوم کردن جزئیات بیشتری را ببینید.

 

format_align_justify برچسب ها :
remove_red_eye تعداد بازدید : 967
keyboard_arrow_up