ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو
ردیاب خودرو چیست؟
4.5 از 15 رای

یک دستگاه ردیاب خودرو مختصات محل خود را با استفاده از فناوری موقعیت‌یابی جهانی (GPS) ترسیم می‌کند و در هر قسمت از خودرو به‌راحتی قابل‌نصب است، ردیاب خودرو به برق اتومبیل وصل می‌شود و دارای یک باتری می‌باشد که در شرایط اضطراری از برق باتری استفاده می‌کند؛ و همچنین ردیاب خودرو نیاز به یک سیم‌کارت دارد.

** در صورتی که نیاز به دستگاه ردیاب خودرو دارید و فرصت مطالعه مقاله زیر را ندارید ، با ما تماس بگیرید تا اطلاعات کافی را تلفنی خدمتتان ارایه دهیم: 22410328 -021  **

ردیاب خودرو، به مردم کمک می‌کند تا بر وسایل نقلیه خود باوجوداینکه که در حال حرکت در جاده‌ها هستند نظارتداشته باشند ردیاب خودرو توسط شرکت‌ها برای نظارت بر کارکنان می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد ردیاب خودرو یک تکنولوژی ارزشمند برای شرکت‌هایی است که بخش بزرگی از درآمد آن‌ها از سود دارایی‌های جاده‌ای آن‌ها است.

یک دستگاه ردیابی خودرو برای صاحبان خودرو شخصی یک ابزار مقرون‌به‌صرفه برای جلوگیری از سرقت، نظارت برمکان و ایمنی است.

 

ردیاب خودرو

سیستم ردیاب خودرو ، فعال و غیر فعال :

سیستم‌های ردیابی خودرو را می‌توان به دودسته منفعل و فعال تقسیم کرد. در این سیستم‌های ردیابی اطلاعاتی که

جمع‌آوری و ذخیره می‌شوند بعداً بازیابی می‌شوند. سیستم‌های ردیابی فعال اطلاعات را در لحظه جمع‌آوری و ارسال

می‌کنند که مزایای بیشتری را ارائه می‌دهد.

 

مزایای ردیاب خودرو

صرفه‌جویی در هزینه

سیستم ردیابی خودرو می‌تواند مزیت مدیریت بهتر مالی را به ارمغان بیاورد. این به کمک اطلاعاتی است که در

مورد مصرف سوخت، مدیریت بهتر سوخت، از بین بردن رفتار ناخواسته رانندگان مانند سرعت و مدیریت بهتر از زمان

خاموشی و تعمیر و نگهداری خودرو است.

مدیریت کارکنان

سیستم ردیابی خودرو می‌تواند مزیت مدیریت بهتر کارمندان را با توجه به اطلاعات، در مورد مدیریت سوخت و نظارت بر رفتار راننده به ارمغان بیاورد.

سرعت رانندگی را کنترل کنید و خطر تصادف را کم کنید
با یک ردیاب خودرو شما به‌راحتی می‌توانید سرعت وسایل نقلیه در حال حرکت را کنترل کنید. با استفاده از ردیاب خودرو شما می‌توانید مطمئن شوید که کارکنان شما خیلی سریع و یا خیلی آهسته رانندگی نمی‌کنند و در صورت نیاز به آن‌ها هشدار دهید.

رفتار نوجوانان خود را حین رانندگی کنترل کنید

بالاترین احتمال حادثه‌ای که در هنگام رانندگی دارید وقتی است که جوان‌تر هستید. باقابلیت‌های ردیاب خودرو شما می‌توانید بررسی کنید که نوجوان شما چگونه رانندگی می‌کند. این کار نوجوان شمارا به رانندگی با دقت بیشتر آگاه می‌سازد. اگر شما نگران سلامتی نوجوان یا جوان خود هستید با خرید یک ردیاب خودرو با راننده نوجوان خود محتاطانه‌تر رفتار کنید تا از یک حادثه ناگوار جلوگیری کنید.

دستگاه ردیاب خودرو

 

اگر نوجوان یا همسر شما در شرایط اضطراری قرار گرفتند

با قرار دادن یک دستگاه ردیاب شخصی یا خودرو در ماشین نوجوان یا همسر خود، شما می‌توانید مکان دقیق را برای ارسال وسایل نقلیه اضطراری در صورت وقوع اتفاق غیرمنتظره بدانید. با خرید یک ردیاب خودرو با خانواده خود هم‌سفر شوید.

دریافت هشدارهای به‌موقع توسط ردیاب خودرو
اگر وسیله نقلیه خود را در محل کار خود، حیاط، انبار یا پارکینگ به‌صورت مکرر قرار می‌دهید، درصورتی‌که وسیله نقلیه شما از این منطقه خارج شود از طریق ردیاب خودرو، SMS یا ایمیل به‌صورت فوری و اتوماتیک برای شما ارسال می‌شود. به‌این‌ترتیب شما به‌سرعت متوجه می‌شوید که خودروی شما به سرقت رفته است یا یکی از همکاران شما بدون اجازه خودرو شمارا از منطقه خارج کرده است.

بهبود بهره‌وری و تماس کمتر با رانندگان

درحالی‌که مهم است که با رانندگان خود در مورد تغییرات وانت‌ها، تحویل‌ها و تماس‌های خدماتی ونیز تماس‌های مکرر با درخواست «شما اکنون کجا هستید؟» تماس بگیرید؛ اما این تماس‌ها علاوه بر از دست دادن زمان موجب پرت شدن حواس راننده در حین رانندگی می‌شود و نیز ممکن است باعث ایجاد یک تصادف شود. شما می‌توانید با خرید ردیاب خودرو بدون اینکه مزاحم رانندگی رانندگان شوید از موقعیت راننده خود مطلع شوید و نیز از بروز حادثه رانندگی جلوگیری کنید.

 

ردیاب ماهواره ای ، وسیله ای برای پیشگیری از سرقت :

 

ردیاب مانع سرقت

ازجمله ویژگی‌های رایج سیستم ردیابی خودرو، پیشگیری از سرقت است این ویژگی همچنین می‌تواند از هزینه‌های بیش‌ازحد خرید وسیله نقلیه جدید جلوگیری کند. با خرید یک ردیاب خودرو دیگر نگران از دست دادن اتومبیل خود نباشید.

کنترل از راه دور

با خرید ردیاب خودرو شما می‌توانید از راه دور اتومبیل خود را خاموش‌کنید و یا درب‌های آن را در صورت نیاز قفل کنید.

 

نکاتی که باید قبل از خرید ردیاب به آن توجه داشت:

سازگاری

یکی از اولین چیزهایی که هنگام خرید یک ردیاب خودرو باید بررسی کنید سازگاری با مدل ماشین شماست که بسیار مهم است زیرا این تضمین می‌کند که  دستگاه قادر به جمع‌آوری تمام اطلاعاتی که وعده داده‌شده است می‌باشد و شما می‌توانید از تمام ویژگی‌های ردیاب خودرو بدون مشکل استفاده کنید،  ردیاب خودرو تأثیری بر عملکرد اتومبیل شما ندارد. البته شما می توانید از ردیاب آهنربایی خودرو نیز استفاده کنید که نیازی به سیم کشی ندارد.

مقاله : ردیاب آهنربایی چیست؟ را مطالعه کنید.

اتصال آفلاین

اگر شما می‌خواهید ردیاب خودرو دستگاهی باشد که بتواند آفلاین نیز کار کند تا اطلاعات سفر را از دست ندهید، بررسی کنید که آیا ردیاب اتومبیلی که قصد خرید آن رادارید اتصال آفلاین را ارائه می‌دهد یا خیر، ازآنجایی‌که ممکن است در طول سفر در برخی از مکان‌ها دسترسی به اینترنت ممکن نباشد در حالت ایدئال، ردیاب خودرو شما باید بتواند داده‌های سفر را برای مدت‌زمان مشخصی، حتی بدون اتصال به اینترنت، وارد کند و در زمان اتصال به اینترنت این داده‌های ذخیره‌شده را به سرور منتقل کند.

امنیت

هر دستگاه ردیابی حجم زیادی از اطلاعات مربوط به مکان خودرو و جزئیات روزانه سفر شمارا جمع‌آوری می‌کند که همراه با بسیاری از اطلاعات شخصی شما به برنامه افزوده می‌شود که بسیار حساس است و نیاز به حفظ حریم خصوصی کامل دارد؛ بنابراین مهم است که سطح امنیتی برنامه را بررسی کنید.

تجربه‌ی کاربری (UX)

ردیاب GPS ماشین شما یک برنامه دارد که تمام داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط ردیاب خودرو ازجمله نقشه‌های زنده، هشدارها مکان و غیره همه در این برنامه دیده می‌شود.
در حالت ایدئال شما باید بتوانید اطلاعاتی را که می‌خواهید بدون هیچ مشکلی یا سردرگمی به‌راحتی پیدا کنید. اگر شما در حال خرید دستگاه ردیابی خودرو در یک فروشگاه هستید، از فروشنده درخواست کنید که یک نسخه پشتیبان از برنامه و نحوه کار آن را به شما ارائه دهد.

 

قابلیت اطمینان
مانند هر دستگاه الکترونیکی، شما باید از کیفیت ردیاب خودرویی که قصد خرید آن رادارید آگاه باشید. تعدادی از ردیاب‌های خودرو باقیمت پایین وجود دارند، اما در مورد سخت‌افزار و نرم‌افزار ردیاب ماشین ممکن است استانداردهای کیفیت رعایت نشده باشد. به گارانتی و خدمات پس از فروش ردیاب خودرو نیز توجه داشته باشید.

ردیاب آهنربایی برای ماشین

format_align_justify برچسب ها :
remove_red_eye تعداد بازدید : 1,218
keyboard_arrow_up