ردیاب شخصی

ردیاب شخصی
ردیاب شخصی
4.5 از 12 رای

تاکنون پیش آمده که نگران سلامتی پدر یا مادر مریض خود بشوید یا دل‌شوره فرزند خردسال خود را هنگام بازی کردن در بیرون از خانه داشته باشید یا اضطراب گم شدن اموال ارزشمند خود را تجربه کرده باشید؟ شما به یک ردیاب شخصی نیاز دارید!

 

شما می‌توانید بدون محدود کردن عزیزانتان از آن‌ها محافظت بیشتری بکنید. همچنین خیال آسوده‌تری داشته باشید. به راحتی با یک ردیاب شخصی ساده این نگرانی ها حل می شود. دیگر نگران عزیزان و اموال خود نباشید، ردیاب شخصی این کار را برای شما انجام می دهد.

 

ردیاب شخصی

 

ردیاب شخصی چیست؟

ردیاب شخصی یک دستگاه الکترونیکی است. ردیاب داده‌های مکانی را از طریق سیگنال‌های GPS جمع آوری می‌کند. از سیگنال‌های GPS برای محاسبه مختصات دستگاه و ردیابی شخص نگه دارنده آن استفاده می‌شود.

داده‌های مکانی در حافظه داخلی ردیاب ثبت می‌شوند. هنگامی که ردیاب به اینترنت متصل می‌شود داده‌ها به سرور کاربر ارسال می‌شوند. بنابراین امکان ردیابی در دو حالت آنلاین و آفلاین وجود دارد. می‌توان داده‌های ثبت شده را از طریق کابل به رایانه منتقل کرد. ردیاب‌های شخصی از ماهواره‌های GPS برای تعیین دقیق موقعیت استفاده می‌کنند.

درون ردیاب یک قطعه سخت افزاری به نام آنتن داخلی وجود دارد. این قطعه برای دریافت سیگنال‌های GPS ضروری است. این آنتن برخلاف آنتن خارجی در داخل ردیاب قرار می‌گیرد. قرار گرفتن آنتن در داخل ردیاب، قابلیت حمل آن را افزایش می‌دهد.

 

موارد استفاده از ردیاب شخصی

 

ردیاب‌های شخصی در موارد سلامتی، امنیتی، کاری و غیره کاربرد دارند.

کودکان تمایل دارند در خارج از خانه به همراه همسالان خود بازی کنند. وجود حس کنجکاوی در کودکان ممکن است سبب دور شدن آنها از خانه و گم شدنشان بشود. همچنین هنگام حضور کودکان در خارج از خانه، والدین نگران دزدیده شدن آن‌ها هستند. احتمالاً پیش آمده است که در پارک، بازار یا مکان‌های شلوغ برای لحظاتی از کودک خود غافل شده و کودک خود را گم کرده باشید. در آن لحظه اضطرابی غیر قابل وصف شما را فراگرفته باشد.

شما می‌توانید توسط یک ردیاب شخصی موقعیت کودک خود را در هر لحظه پیدا کنید.

ردیاب  سبب می‌شود اضطراب و نگرانی شما هنگام گم شدن کودکتان بسیار کاهش پیدا کند.

ردیاب‌های شخصی در اشکال متفاوتی مانند ساعت مچی، کفش، سکه و غیره طراحی می‌شوند. این طراحی‌ها حمل کردن ردیاب را مخصوصاً برای کودکان و سالمندان راحت می‌کند. کودکان و سالمندان ممکن است به دلیل سهل انگاری ردیاب را همراه خود حمل نکنند. طراحی ردیاب‌ها به صورت وسایل کاربردی باعث می‌شود که ردیاب دیگر از آنها جدا نشود. پنهان ماندن از دید سارقان دلیل دیگری برای طراحی ردیاب‌ها به این شیوه است.

ردیاب‌های شخصی برای حیوانات هم طراحی شده است. شما می‌توانید ردیاب‌های شخصی را روی قلاده حیوانات خانگی‌تان نصب کنید. تا دیگر نگران گم شدن آن‌ها نباشید.

بیشتر بخوانید : ردیاب خودرو چیست؟ و چه کاربرد هایی دارد؟

در برخی از ردیاب‌های شخصی امکان مشخص کردن محدوده‌ای روی نقشه مانند منزل، پارک، محله و غیره به عنوان حصار جغرافیایی وجود دارد. در صورت خروج کودک، حیوان، سالمند و غیره از آن محدوده جغرافیایی، برای افراد تعریف شده‌ای هشدار ارسال می‌شود.

 

بسیاری از افراد سالمند تمایل دارند تا به صورت مستقل زندگی کنند. متاسفانه با افزایش سن انسان، احتمال صدمه دیدن و گم شدنش بیشتر می‌شود. مخصوصاً هنگامی که سالمند به بیماری آلزایمر مبتلا باشد. طبق آمارها یک نفر از هر ده نفر سالمند بالای ۶۵ سال به آلزایمر مبتلاست. این بدین معنی است که آن‌ها ممکن است به یاد نداشته باشند که کجا هستند و چه کاری را دارند انجام می‌دهند. با ردیاب شخصی می‌توانید موقعیت آنها را در صورت خارج شدن از خانه یا در شرایط اضطراری بیابید.

ردیاب‌های شخصی می‌توانند برای نظارت بر کار کارمندان هنگام مأموریت یا بازاریابی به کار گرفته شوند. شما می‌توانید مسیرهای طی شده توسط کارمندان خود را بررسی کنید. با بررسی مسیرها می‌توانید به تعهد کارمندان و صحت انجام شدن کار توسط آن‌ها پی ببرید.

بسیاری از افراد از ردیاب‌های شخصی برای ردیابی اموال و مرسولات ارزشمند خود استفاده می‌کنند. ردیاب‌هایی از این دست معمولاً به صورت کوچک و سکه مانند طراحی می‌شوند. طراحی کوچک آن‌ها را از چشم سارقان دور نگه می‌دارد. شما می‌توانید آنها را در چمدان یا کیف پول خود قرار دهید. در صورت گم شدن یا دزدیده شدنشان سریعاً از مکان آنها مطلع شوید. ردیاب‌های مرسولات معمولاً خاصیت آهنربایی دارند. این خاصیت با اتصال ردیاب به فلزات از جدا شدن آن جلوگیری می‌کند.

دیگر مورد استفاده از ردیاب‌های شخصی توسط نیروهای انتظامی است. از ردیاب‌های شخصی همانند ردیاب آهنربایی خودرو برای زیر نظر گرفتن و تحت کنترل داشتن مجرمان یا مأموران حین مأموریت استفاده می‌شود. این نوع ردیاب‌ها اغلب زیر پوستی هستند تا امکان جدا کردن آنها یا مشاهده توسط دیگران وجود نداشته باشد.

 

ردیاب پرسنلی 2

 قابلیت های ردیاب شخصی

 

یکی از بهترین قابلیت‌هایی که برای ردیاب‌های شخصی طراحی شده است، دکمه‌ی SOS است. هنگامی که شخص نگه دارنده ردیاب این دکمه را فشار بدهد. برای افراد تعریف شده‌ای از طریق تماس یا پیام، هشدار وضعیت خطر ارسال می‌شود. ردیاب، موقعیت مکانی شخص را برای افراد ارسال می‌کند. با استفاده از این ویژگی، سالمندان می‌توانند هنگامی که سلامتی‌شان در وضعیت وخیمی باشد با اعلام وضعیت اضطراری، فرزندانشان را از شرایط خود مطلع کنند. این قابلیت می‌تواند به حفظ جان و سلامتی سالمندان کمک شایانی بکند. این قابلیت برای کودکان نیز بسیار کاربردی است. هنگامی که کودک گم شود یا خطری را احساس کند می‌تواند موقعیت خود را برای والدین خود ارسال کند.

از دیگر قابلیت‌ها می‌توان به امکان وارد کردن سیم کارت در ردیاب شخصی (همانند GPS خودرو ) اشاره کرد. با وارد کردن سیم کارت امکان برقراری تماس دوطرفه با شخص نگه دارنده ردیاب برقرار می‌شود. همچنین با تماس گرفتن با سیم کارت به صورت یک طرفه می‌توان صدای محیط اطراف را شنید.

 

ضد آب و ضد ضربه بودن و مقاومت در برابر گرد و غبار از دیگر ویژگی‌هایی است که در ردیاب‌های شخصی با کیفیت وجود دارد.

میزان دوام باطری ردیاب به کیفیت باطری از چند ساعت تا چند روز متغیر است. ردیابی به صورت آنلاین یا آفلاین عامل دیگری است که در میزان دوام باطری مؤثر است.

format_align_justify برچسب ها :
remove_red_eye تعداد بازدید : 1,499
keyboard_arrow_up